pod jedlovinou

"Všetko, čo potrebujeme na prežitie je v prírode."

Minimalizmus ako cesta k slobode - postav si svoj vlastný mini domček 19.4.-20.4.2024

Milý muž a milá žena.

Srdečne Ťa pozývam na tento seminár, ktorý som pripravila pre teba, ak sa práve v tomto období pohrávaš s myšlienkou zmeniť svoje bývanie a fascinuje Ťa minimalizmus, prírodné materiály ako drevo a hlina. Niekedy nemusí ísť len o chuť zmeniť priestor, ale aj o nevyhnutné riešenie ako som mohla ja zažiť na vlastnej koži pred 7 rokmi, keď som sa vedome rozhodla opustiť starý život a vydala som sa na novú - pre mňa transformačnú a uzdravujúcu cestu. Tiny housy, maringotky, kontajnerové domy a rôzne varianty minimalistických formátov bývania sa posledné roky tešia čoraz väčšej obľube a mňa tieto možnosti fascinujú. Vždy som milovala menšie priestore a bavilo ma hrať sa s nimi. A ešte viac milujem energiu dreva a hliny. Čoraz viac mladých ľudí cíti, že by sa radi osamostatnili bez toho, aby na pleciach niesli ťažobu hypotéky na celý život. A presne toto všetko aj mňa motivovalo postaviť takýto mini domček s rozlohou 48m2, ktorý je plnohodnotnou variantou menšieho 3 izbového bytu pre milovníkov minimalizmu, prúdenia energie v priestore a slobodného života. Napriek tomu, že mojim zámerom bolo, aby domček slúžil ako holistické centrum, tak je natoľko variabilný, že si ho každý môže navrhnúť podľa vlastných predstáv a v mojom živote je to aktuálne 2v1. Ak cítiš, že to čo k životu potrebuješ je mať čistý domov bez množstva nepotrebných vecí, ale plne funkčný a za minimálne náklady, tak sa príď naučiť ako na to. V prípade, že si netrúfaš splniť si sen sám/a, tak Ti vieme pomôcť s jeho realizáciou. U nás sme dokázali touto cestou prejsť za 4 mesiace. Keď som sa mohla do takejto výzvy pustiť ja ako žena, tak môže každý.

Sama som si prešla za posledných 7 rokov troma stavbami a moje vnímanie a skúsenosti v tejto oblasti sa znásobili. Je krásne, že ženy vedia stavať a muži sa s chuťou oddávajú vareniu. Môžeme sa od seba učiť a vzájomne sa dopĺňať.

Počas workshopu nás čakajú témy:

  • Prečo stavať z dreva a akú energiu v sebe má takáto stavba
  • Hlinené omietky - ich funkčnosť, vlastnosti a vplyv na naše zdravie
  • Náklady na stavbu a výpočet materiálu variantu, ktorý si môžeš pozrieť počas workshopu
  • Náklady na život a porovnanie s bývaním v byte, alebo veľkom dome
  • Možnosti energetickej samostatnosti a slobody 
  • Minimalizmus ako terapia a nová cesta vnímania života
  • Čo všetko Ťa môže naučiť takáto cesta?
  • Príprava konkrétneho projektu podľa tvojich predstáv, výpočet materiálov a hranie sa s energetikou priestoru
  • Voľná diskusia a otázky
  • Večerné premietanie filmu Kiss the ground

 

Termín workshopu: 19.4.-20.4.2024, začiatok v piatok o 16:00, koniec v sobotu o 11:00

Miesto konania: Dragonfly - holistické centrum, Pod Jedlovinou /Varín/ - po úhrade zálohy pošlem inštrukcie ako sa k nám dostanete. Možnosť parkovania je cca 50 m od centra.

Počet miest: 6

Príspevok na rozvíjanie centra a podporu činnosti nášho OZ: 188€

 

V cene je zahrnuté ubytovanie na 1 noc,  aby si si vyskúšal aj noc v tomto priestore na vlastnej koži, večera, raňajky, občerstvenie a sprevádzanie programom. Spanie je zabezpečené v priestore, len si prines podložku a spacák. 

Miesto si rezervuješ úhradou zálohy vo výške 50€ na číslo účtu SK1811110000001004001005. Do poznámky prosím uveď svoje meno. 

Budem sa tešiť na spoločný čas

s láskou Ro

 


20. 2. 2024 Predvolený administrátor

ro12