IMG 9186

"Nemusíš súperiť s celým svetom, stačí prekonať svoje vlastné obmedzenia a strachy".

Jogová terapia

 Joga sa v mojom živote stala osobnou cestou. Jej potenciál je nekonečný, pokiaľ je žiak pripravený. A keď je žiak pripravený, učiteľ sa nájde.

Počas svojej 10 ročnej cesty som mala možnosť učiť sa od viacerých učiteľov, prešla som viacerými filozofiami, sebavzdelávaním a hlavne osobnou praxou, ktorá mi dáva zmyselna viacerých úrovniach.

Základným uvedomením pre mňa je, že Joga je vedomie. Túto prax môžeme úprimne rozvíjať až vtedy, keď sa naša prax stane vedomou, kontinuálnou a objavnou cestou. Neučíme sa Jogu, ale Joga učí nás.

Ak si rozhodnutý/á prijať toto múdre učenie a odovzdať sa vlastnej praxi na dlhšie ako 1 hodinu týždenne, tak som pripravená sprevádzať Ťa.

Počas niekoľkých rokov vedenia skupinových hodín Jogy som si uvedomila, že Joga nemá vypĺňať prázdne okno v preplnenom diári, pretože potom stráca toto učenie pár tisíc rokov staré svoju hĺbku a podstatu. Takto Jogu už neučím, pretože by som popierala v sebe všetko to, čomu verím a čo žijem. Joga nie je fyzické cvičenie, ale cesta sebarozvoja osobnosti.

Počas učenia čerpám nielen z Jogovej praxe, ale aj z Buddhistického učenia, Taoistmu, hlbokej práce s dychom a  meditačnej praxe, ktorú praktizujem.

Ak ťa niečo zavolá, budem sa tešiť na spoločné učenie

Ro :-)

 

 

 

cta