ro14

"Náš organizmus nekončí na povrchu kože."

Jarka

Na začiatku to bola pri Ro v Divergente Joga pre uvoľnenie sa po práci, ale teraz je to miesto, kde sa rada pravidelne vraciam. Ak hlbšie skúmam, čo ma tu priťahuje, tak je to hlavne jej odvaha robiť veci podľa seba a to ma inšpiruje. U teba Ro som našla osôbku priamu a úprimnú, ktorá vníma súvislosti z iného pohľadu, ako ich vnímam ja sama a som vďačná pri našich rozhovoroch za vhľady, ktoré mi pomáhajú mnohé pochopiť z inej perspektívy. 

Inšpirácia cez knihy, obyčajno-neobyčajné rozhovory, uvoľňujúce masáže, aj pohybové terapie-celá paleta techník sa integruje na jednom mieste a hlavne s jednou osobou, čo prináša dôveru a pochopenie pri ceste sebarozvoja.

Moja cesta sebaspoznávania začala pred niekoľkými rokmi čítaním motivačnej literatúry. Chýbalo mi však prepájanie informácií s praxou a pri našich stretnutiach som pochopila, že je to oblasť mimoriadne dôležitá. Tu sa hádam nájde veľa ľudí, ktorí si prečítajú množstvo kníh o "tajomstvách" života, ale život sa im zmení trochu, prípadne vôbec. U teba Ro je inšpirujúce, že ty si svoj život zmeniť dokázala a okrem teórie sa u teba môžeme naučiť hlavne prax - ako na to. Napríklad aj cez pohybové techniky. Pohyb bol pre mňa vždy prirodzenou súčasťou života, ale až v súvislosti s informáciami od teba dostáva hlbší zmysel.

S pohybom sa mi spája napr. téma vody, ktorú sme preskúmali teoreticky aj prakticky s technikou Continuum Movement. Pozorovaním vody v prírode si neustále pripomínam, ako to asi vyzerá v našom tele. Keď sa pohybujeme, sme ako zurčiaci potok plní energie a vitality, resp. ak sa voda v nás dlhodobo nehýbe, vyzerá to ako v bahnistom močiari.

Spomínam si živo na zvedomenie si strachu cez pohyb - keď mi bolo od strachu veľmi zle a ty si mi vtedy krásne povedala, aby som nezotrvávala v situácií, v ktorej sa moje telo necíti dobre a pohla sa ďalej. Inde to totiž môže byť pohodlnejšie a možno aj nie, ale to nezistíme, pokiaľ sa nepohneme a "kvasíme" na mieste. Bolo to vtedy dostatočne hlboké stelesnenie emócie na to, aby som si tento diskomfort uvedomovala už aj v každodennom živote a aby som citlivejšie vnímala hranice situácií, ktoré mi ubližujú a pohla sa ďalej. Na prax však treba hlavne odvahu tú zmenu spraviť a aj keď som sa v tejto oblasti už posunula, pri téme odvaha je stále na čom pracovať.

ro14 v2

"Prítomnosť je jediná skutočná chvíľa."