meditka

„Meditácia prináša múdrosť, nedostatok meditácie zanecháva nevedomosť. Poriadne spoznajte, čo vás posúva vpred a čo vás brzdí, a vyberte si cestu, ktorá vedie k múdrosti.“


Meditácia v tichu a hlbšie prepojenie s dychom života - zážitkový workshop 17.3.2024

Srdečne Ťa pozývam stať sa súčasťou kruhu, v ktorom si dopraješ skutočný priestor pre seba. Ak cítiš napätie a nápor, zvýšený stres, prežívaš náročnú etapu v živote, alebo potrebuješ zväčšiť svoje pole vnímania, tak príď dosadnúť a spomaliť. Ak sa nachádzaš v stave úzkosti, depresie alebo sa v toto obdobie strácaš a nevieš ktorým smerom vykročiť, tak ticho skutočne lieči a cesta sa ukáže, ak si dovolíš zapnúť svojho vnútorného pozorovateľa. 

Počas tejto soboty Ťa čaká hlboká meditačná prax a viacero techník, vďaka ktorým sa staneš vedomým pozorovateľom svojej mysle a bez posudzovania sprístupníš v sebe miesta, ktoré potrebujú byť videné. Okrem praktizovania Vipassany a meditácie v pohybe sa spojíš aj s múdrosťou prírody počas Indiánskej meditačnej praxe. Rozvíjaním bdelej pozornosti, senzitivity a percepcie budeš žiť viac v prítomnosti, rozvinieš svoju schopnosť upriamiť pozornosť na tu a teraz, staneš sa senzitívnejšou bytosťou, vedome upokojíš celý svoj nervový systém a vďaka tomu sa naučíš lepšie zvládať tlak okolia. Spojením sa so svojou vnútornou krajinou sa začneš lepšie orientovať vo svojich pocitoch a emóciách, čím si dovolíš žiť viac autenticky a viac v spojení s vlastnými potrebami. 

Ak cítiš volanie vydať sa na liečivú cestu, tak meditácia je objavnou a zážitkovou cestou na miesta, kde sa nedostaneš ani keby si cestoval/a na koniec sveta. Pred sebou sa nám nepodarí utiecť, ale vieme sa pozrieť novou optikou na realitu v ktorej sa nachádzame. Na vlastnej koži zažiješ aké to je, keď začneš vnímať veci také aké sú bez snahy meniť ich. Na mnohých úrovniach zažiješ postupné uzdravovanie a pohľad na svet okolo seba sa zmení.

Workshop je vhodný pre každého a nemusíš mať žiadne predchádzajúce skúsenosti s meditáciou. Určite bude prínosom pre všetkých, ktorí cítia psychickú a emocionálnu nerovnováhu a premýšľajú o možnostiach ako svoj život žiť viac v ľahkosti a vedomejšie. 

 

Termín workshopu: 17.3.2024, od 9:00 do 19:00

Miesto konania: Dragonfly - holistické centrum, Pod Jedlovinou /Varín/ - po úhrade zálohy pošlem inštrukcie ako sa k nám dostanete. Možnosť parkovania je cca 50 m od centra.

Počet miest: 5

Príspevok na podporu rozvíjania centra: 108€

V príspevku sú zahrnuté náklady na prevádzku centra, odmena za sprevádzanie, vegetariánsky obed a občerstvenie

Zober si so sebou zošiť, pero, podložku na cvičenie, pohodlné oblečenie, vhodnú obuv na prechádzku v prírode

Miesto si rezervuješ úhradou zálohy vo výške 50€ na číslo účtu SK1811110000001004001005. Do poznámky prosím uveď svoje meno. 

Budem sa tešiť na spoločne vytvorený kruh

s láskou Ro

 

 


21. 2. 2024 Predvolený administrátor

ro12