chrbtica

"Pohyb je prejavom života."

Fyzioterapeutom za víkend - zážitkovo/vzdelávací workshop 29.3-31.3.2024

Srdečne Ťa pozývam na pripravený víkendový zážitkovo vzdelávací workshop, počas ktorého sa naučíš všetko, čo potrebuješ ako laik pre svoj zdravý pohybový aparát. Štúdium Fyzioterapie ma pozvalo do fascinujúceho sveta kostí, svalov, kĺbov, šliach a fascií a naučila som sa o svoje telo postarať spôsobom, že som mu začala načúvať a pochopila som ako  funguje. Takúto životnú skúsenosť dokážeme nadobudnúť len tak, že prevezmeme zodpovednosť za svoj pohybový aparát a začneme svoje telo vnímať ako chrám a domov, ktorý obývame. Nakoľko je mojou filozofiou žiť čo najslobodnejší život, tak starostlivosť o pohybový aparát je určite jednou zo zásadných tém v seba starostlivosti. My sami sme schopní naučiť sa o seba postarať a dôverovať vlastnej vnútornej múdrosti. Nepotrebujeme dávať túto kompetenciu nikomu inému, nakoľko vďaka správnym informáciám sme sami sebe lekármi 24 hod. denne.

Prevencia je základom pre dlhý život bez bolesti. Ak máš chuť vzdelávať sa a vedieť o svojom tele viac, tak si srdečne vítaný/á na tomto workshope. Okrem príjemného zázemia centra a krásnej prírody okolo máš príležitosť dopriať si zmysluplný čas pre seba na seba rozvoj. 

Mojou snahou bude previesť Ťa pripravenými témami zážitkovou formou, aby si sa do svojho tela zamiloval/a a s radosťou praktizoval/a počas svojich bežných dní.

Témy, ktorými sa budeme zaoberať počas dňa:

 • Základná anatómia pohybového aparátu
 • Svaly, svalová dysbalancia a jej dopad na pohybový aparát
 • Chrbtica ako generátor pohybu, najčastejšie problémy s chrbticou 
 • Kosti, kĺby, šľachy a fascie 
 • Rovnováha v pohybe
 • Joga z pohľadu Fyzioterapie
 • Zdravé chodidlo a správny stereotyp chôdze, správna obuv
 • Hlboký stabilizačný systém
 • Vývojová kineziológia ako návrat k prirodzeným pohybovým vzorcom
 • Čas venovaný Tvojim zdravotným problémom
 • Uvoľnenie spazmov a blokád v teple domova

 

Termín workshopu: 29.3.-31.3.2024, začiatok v piatok 16:00, koniec v nedeľu o 14:00

Miesto konania: Dragonfly - holistické centrum, Pod Jedlovinou /Varín/ - po úhrade zálohy pošlem inštrukcie ako sa k nám dostanete. Možnosť parkovania je cca 50 m od centra.

Počet miest: 4

Príspevok na rozvíjanie centra a podporu činnosti nášho OZ: 222€

 

V cene je zahrnutý obed na dva dni vo forme chutnej vegetariánskej stravy - pitný režim a občerstvenie a sprevádzanie celým programom. Zoberte si so sebou zošiť, pero, podložku na cvičenie, uterák, pohodlné oblečenie na cvičenie, vhodnú obuv na prechádzku v prírode.

Atmosféru vzdelávania podporí krásna príroda v okolí centra. 

Ak si prinesieš spacák, tak môžeš prespať obe noci v centre za príspevok 88€ aj vrátane vegetariánskej stravy, alebo si vybrať ubytovanie v okolí s vlastnou stravou.. 

Miesto si rezervuješ úhradou zálohy vo výške 50€ na číslo účtu SK1811110000001004001005. Do poznámky prosím uveď svoje meno. 

Budem sa tešiť na spoločne vytvorený kruh

s láskou Ro


21. 2. 2024 Predvolený administrátor

ro12