rastlinka

Zdravie je náš prirodzený stav. Akákoľvek choroba nám ukazuje, že kráčame nesprávnym smerom.

Plant/terapia

Erich Fromm povedal: " Máme korene a tie jednoznačne nevyrastajú z betónu".

Andreas Danzer je si istý, že človek cíti hlboko v sebe túžbu po blízkosti prírody.

Už niekoľko rokov mi pomáha pri celostnom uzdravovaní a fascinuje ma liečivá energia prírody. Doslova som sa stala jej súčasťou za čo vďačím životu pri lese.

 Nemôžeme sa ako ľudia skutočne uzdravovať, ak sme odrezaní od svojich koreňov a odpojení od najliečivejšieho zdroja v našom života.

Či sa rozhodneme vykročiť do lesa, alebo sa napojíme na svoju záhradu, či iný kanál prepletený so životom, ktorý funguje aj bez nášho zásahu, tým intenzívnejšie si uvedomíme mnoho odkazov, ktoré príroda ponúka na skúmanie a pozorovanie.

Témy, ktoré otváram počas tejto cesty sú rôznorodé.

  • Môžeme sa pozrieť spolu na možnosti starostlivosti o okrasnú a úžitkovú záhradu s možnosťami potravinovej sebestačnosti, ale aj stravovania a nutričných potrieb v dobe, ktorá nás má tendenciu skôr potravinami nevyživovať. Táto téma je uchopená cez princípy zdravej biodiverzity v prírode a permakultúry.
  • Počuli ste už niekedy o eko-psychosomatike? Ak nie, tak vám na základe vedeckých štúdií porozprávam ako príroda pomáha nielen na fyzickej úrovni ale hlavne pri psychickej a mentálnej nerovnováhe.  Nie je tajomstvom, že sú to práve nespavosť, úzkosti, apatia, depresie, zvýšený stres, porucha pozornosti a mnohé iné, ktoré dokážeme vplyvom aplikácie eko-psychosomatiky ovplyvňovať významným spôsobom.
  • Určite vás pozývam na lúku, kde si sami nájdete liečivé byliny na čajové zmesi, tinktúry a liečivé maste, aby ste svoje liečivé procesy harmonizovali tou najčistejšou formou. No budeme ich skúmať a obdivovať aj v záhrade a ich širokospektrálne využitie ma fascinuje. 
  • Pre milovníkov a zvedavcov divokých lesov sa vydáme po stopách zvierat, ale aj zablúdime na miesta, kde budeme rozvíjať mindfulness prax/stav všímavej mysle a povieme si ako toto poznanie môžete využiť v bežných životných situáciách, ale aj tých náročných, vzťahových a naučíte sa žiť vo väčšej ľahkosti.
  • Pre tých, ktorí cítia vo svojom živote limitujúcu energiu strachu môže byť tento druh terapie výborným nástrojom, pretože sa vydáme pozrieť tvárou v tvár výškam a tam sa nám otvára obrovský potenciál práce s dychom, čo je z môjho pohľadu základný nástroj pri práci so strachmi, ale aj stresom. 

Ak je tvojou témou nezastaviteľný kolotoč života a vnútorný hlas ťa volá spomaliť, zastaviť sa a pozrieť sa na tok svojich myšlienok z pozície pozorovateľa, tak je Plant/terapia pozvánkou naučiť sa meditovať v prírode cez rôzne krásne a odlišné techniky akými sú aj meditácia v pohybe, tanci, indiánska meditácia, mindfulness prax, čchi kung, Joga a napojenie sa na dych života.

Dĺžka terapie je 60-120 min., no v prípade záujmu sa môžeme dohodnúť aj na celodennom formáte, alebo víkendovom. Táto spoločná energetická výmena je v hodnote 30€/60€. 

Ro

ro12