chrbtica

"Telo je zahrnuté vždy do toho, čo sa práve deje".

Fyzioterapia

Fyzioterapia je jedným z prístupov, ktorý využívam vo svojej práci. Neraz ide o vstupnú bránu liečivého procesu a samotné cvičenie pozýva klienta prijať zodpovednosť za svoje zdravie aktívnym spôsobom, čo je nevyhnutná súčasť úspechu akejkoľvek liečby.

Ako vyštudovaná fyzioterapeutka sa snažím pomocou vzdelávania odovzdať to, čo som sa sama naučila, aby bol každý tak ako ja sám sebe lekárom a poznal svoje telo. Je to jediné miesto, v ktorom žijeme celý život a preto je na nás, ako sa v ňom budeme cítiť. Počas individuálneho prístupu ku každému klientovi prepájam svoje nadobudnuté skúsenosti z oblasti Fyzioterapie, Dynamickej neuromuskulárnej stabilizácie, SM Systému - špirálovej stabilizácie, Jogy a osobných skúseností z oblasti športu a pohybu.

Počas vzdelávania sa naučíš pristupovať k svojmu telu vedome a spoločne sa dotkneme viacerých dôležitých tém pre hlbšie pochopenie fungovania pohybového aparátu.

  •  Základná anatómia svalov, kostí, kĺbov a mäkkých tkanív vrátane fascií
  • Základná biomechanika tela
  • Vývojová kineziológia
  • Chrbtica a sebastarostlivosť o ňu počas bežných dní 
  • Chodidlo, zdravá chôdza a správny výber obuvi
  • Prierez najčastejšími ochoreniami pohybového aparátu z dôvodov nesprávnej ergonómie, nesprávnych pohybových stereotypov, nedostatočnej kompenzačnej strarostlivosti o pohybový aparát z dôvodu preťaženia, nesprávneho výberu matraca na spanie a nezdravej polohy počas spánku.

Počas vzdelávania vychádzam nielen z nadobudnutých skúseností z oblasti Fyzioterapie, ale aj z princípov vývojovej kineziológie, dynamickej neuromuskulárnej stabilizácie a Jogy.

Dĺžka terapie je minimálne 60min. V prípade záujmu o dlhší termín je možné dohodnúť sa. Táto spoločná energetická výmena je v hodnote 35€/60 min. 

Budem sa na teba tešiť

Ro

ro12