chrbtica

"Starajte sa o svoje telo. Je to jediné miesto, v ktorom žijete celý život."

Joga z pohľadu Fyzioterapie a zdravý chrbát- workshop 28.1.2021

Srdečne vás pozývam na workshop Joga z pohľadu Fyzioterapie a zdravý chrbát, na ktorom sa naučíte základnej starostlivosti o pohybový aparát a chrbticu. 

V dnešnej vnímam u svojich klientov mnoho nesprávnych pohybových návykov, nedostatok informácií o možnostiach seba starostlivosti, nedostatok pohybu, viac sedavého spôsobu života, zvýšené prepravovanie sa automobilovou dopravou a tieto aspekty života negatívne ovplyvňujú kvalitu a zdravie celého pohybového aparátu vrátane nesprávneho preťaženia chrbtice.

Tieto problémy potom mnoho krát zavedú človeka k lekárovi, ktorý sa zameriava prevažne na utíšenie bolesti medikamentóznou liečbou, čo považujem za absolútne iracionálne. Moderná medicína, ktorá sa nepozerá na človeka a chorobu ako na celok, nemá mnoho krát ani snahu odhaliť príčiny ochorenia a naučiť pacienta vnímať tieto prepojenia. Otázne je, či ide o rýchlosť doby, v ktorej sa nachádzame. Prípadne, či nie je výhodnejšie udržiavať ľudí v stave nevedomia, aby neklesli zisky farmaceutickým spoločnostiam. Mojou snahou je naučiť ľudí prijať zodpovednosť za svoje zdravie, ak sú otvorení zmene a sú ochotní pre svoje zdravie spraviť niečo viac, aby mohli začať žiť kvalitnejšie a bez bolesti.

Ako Fyzioterapeutka a učiteľka Jogy sa pozerám pri terapií na človeka holisticky a mojou snahou je vzdelávať v oblasti zdravia, pretože náš zdravotný systém žiaľ vnímam na veľmi nízkej úrovni, no zdravie potrebujeme pre kvalitný život.

Počas 3 hodín sa budeme venovať teoretickej časti a praktickým cvičeniam zameraným na najčastejšie zdravotné problémy, s ktorými sa stretávame.

Témy workshopu:

- Základná anatómia chrbtice a pohybového aparátu

- Vývojová kineziológia dieťaťa a prístup Dynamickej neuromuskulárnej stabilizácie na pohybový aparát.

- Svalová nerovnováha a jej vplyv na kalitu pohybového aparátu

- Kĺby, fascie

- Chodidlo - jeho funkcia, správna obuv, chôdza

- praktické cviky na uvoľnenie skrátených svalov, cviky na posilnenie chrbtových svalov a uvoľnenie chrbtice počas bežných dní

- Otvorená diskusia a otázky - možná konzultácia 

Na workshop si prosím prineste podložku na cvičenie, pohodlné oblečenie, vodu.

V prípade záujmu si prosím rezervujte miesto telefonicky alebo mailom a uhraďte zálohu vo výške 10e na číslo účtu SK18 1111 0000 0010 0400 1005

Kontakt: 0911 644 700, rovena.sebanova@gmail.com

Termín konania: 28.1.2022, 17:00-20:00

Miesto konania: upresním podľa počtu záujemcov

 Príspevok, ktorý slúži na podporu činnosti nášho občianskeho združenia: 30e

Na všetkých sa veľmi teším :-)

Rovena

 

 

 

 

 

 

cta