kamene v2

Dôležitéje, aby sme svoje telo prežívali, nie o ňom premýšlali.

Za hranicami mozgu - 10 týždňový kurz

Ahoj,

Srdečne Ťa pozývam skúmať priestor za hranicami mozgu.

Možno už vieš, že hlava si myslí často krát niečo, srdce cíti niečo iné a naše tkanivá a vnútornosti cítia ešte niečo ďalšie. Každá naša časť tela má čo vyjadriť a my mnoho krát nepočujeme v chaose našej mysle vnútorný hlas.

V našom tele je mnoho nedokončených monológov, dialógov v rôznych často krát protiľahlých segmentoch alebo častiach našich tiel. 

Mnohé pohybové prístupy na západe učia viac lineárnemu pohybu a vytváraniu určitých foriem, správnemu prevedeniu Asán, alebo cvikov. Pozornosť je zameraná viac von ako dnu a to nás môže odpájať od toho, čo skutočne prežívame v našom tele. Viac počujeme, čo je správne a čo nie, alebo ako by učené malo vyzerať. Koľko informácií o tom, ako by sme mali dýchať dostávame, no nachádzame priestor pre pozorovanie dychu, ktorý prebieha v nás prirodzene? Čo sa v nás deje na organickej úrovni? Vieme sami zo sebou ostať a byť pozorovateľmi bez tendencie niečo meniť?

Poznáš to?

A možno nás toto učenie vzďaľuje od toho, čo by sme mohli pravdivo cítiť, keby sme pozornosť zamerali práve na rozvíjanie tejto kvality, čím žijeme v ilúzií a sebaklame.

Preto som pripravila tento 10 týždňový pohybový kurz, počas ktorého sa budeme hravo a zvedavo hýbať a viac cítiť náš vnútorný priestor, ktorý nedokážeme často krát uchopiť našou hlavou a logickým myslením.

Ponoríme sa pracovať s kvalitou a múdrosťou nášho dychu, dotkneme sa potenciálu liečivého tanca a sebavyjadrenia pomocou viacerých rytmov, ochutnáme Jogu a vedomú prácu s pozíciami bez formy, budeme rozvíjať senzitivitu a precítenie. Pozornosť upriamime na zámer, tréning všímavosti, koncentrácie a hlbšie vnímanie toho, čo sa nám snaží telo povedať.

Kurz je vhodný pre každého, kto cíti chuť a zvedavosť byť so sebou intímnejšie, viac počúvať seba a otvorenejšie skúmať svoje kvality, hranice a nekonečný potenciál, ktorý nám práca s pohybom ponúka. 

Nemusíš mať žiadne predchádzajúce skúsenosti ani s Jogou, ani s tancom a len sa nechaj viesť s tým, čo príde.

Začiatok kurzu: 20.2.2023, každý pondelok od 16:30 do 17:45

Koniec kurzu:  24.4.2023

Počet  miest: 8

Priestor: Svojdomov, Na Šefranici 22, Žilina 

Príspevok za sprevádzanie: 88e

Miesto si rezervuješ u mňa mailom na rovena.sebanova@gmail.com, alebo mi napíš na FB: Rovena Ro Šebánová

Budem sa tešiť na spoločné pohybové ladenie sa

 

 

 

 

 

 

 

cta